Przeskocz do treści

Monitoring handlowy

Obecnie tak naprawdę w każdym większym centrum handlowym możemy się spotkać z monitoringiem. Każdy większy obiekt musi, a przynajmniej powinien posiadać monitoring. Ze względu na ochronę przed kradzieżą poszczególnych artykułów. Zapisy na monitoringu mają za zadanie zadbać o każde miejsce, w którym odbywa się handel.

W każdym przypadku, kiedy mamy do czynienia z handlem, powinniśmy pomyśleć o monitoringu. Warto zainwestować w dobrej jakości kamery. Późniejsze konsekwencje w przypadku braku posiadania kamer mogą być naprawdę przykre. Nie chodzi tutaj tylko o kradzież. Mowa o dewastacji, do której dochodzi bardzo często. Właśnie w takich sytuacjach pomaga monitoring. Jesteśmy w stanie wręczyć policji kluczowe nagranie.

Tradycyjny monitoring handlowy bazuje zazwyczaj na przykładzie rozwiązania analogowego. W takim przypadku możemy liczyć na rozdzielczości zgodnym z systemami. Obraz kamery analogowej jest widoczny na ekranie kontrolnym. Wymaga to podłączenia kamery do instalacji przez specjalne złącze. Odbywa to się najczęściej za pomocą kabla koncentrycznego. Cieszy się ono dużą popularnością. Przede wszystkim możemy tutaj mówić o zaletach takich jak niska cena. Jednak jakość nie jest zachwycająca. Systemy kamer monitoringu analogowego są wykorzystywane przed duże oraz mniejsze obiekty. Jeśli instalujemy monitoring analogowy, w takim układzie instalacja nie będzie działać bez rejestratora. Analogowe rozwiązanie wcale nie oznacza połączenia rejestratora z analogową kaseta. Rejestrator analogowy, a właściwie w jego wnętrzu znajduje się dysk twardy. To właśnie on za pomocą swojej jakości oraz wielkości dopasowuje się do jakości, a także wielkości kamer.